Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Background blur
nl: Achtergrond vervagen

en: Login On / Off
nl: Inloggen / Uitloggen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Lost Password
nl: Wachtwoord vergeten

en: Apply a blur
nl: Vervaging activeren

en: Google Web Fonts
nl: Google Web lettertypes

en: Fruitful Code projects
nl: Fruitful code projecten

en: Footer Text
nl: Footer tekst

en: Not available object.
nl: Niet beschikbaar object.

en: Premium WordPress themes
nl: Premium Wordpress thema's

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
nl: ANAGLYPH - één pagina / Multi pagina WordPress Thema

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
nl: Love.ly - Simpel & Elegant WordPress thema

en: Exclude pages
nl: Pagina's uitsluiten

en: Font family
nl: Lettertype

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
nl: Zoner - Vastgoed WordPress thema

en: Description
nl: Beschrijving

en: Admin bar
nl: Toolbar

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Standard Fonts
nl: Standaard lettertypen

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Upload Background
nl: Upload achtergrond

en: Permission access denied!
nl: Toegangsrecht geweigerd!

en: Service temporarily unavailable
nl: Dienst tijdelijk niet beschikbaar

en: Maintenance mode is on
nl: Onderhoudsmodus is ingeschakeld

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Background image
nl: Achtergrondafbeelding

en: Blur intensity
nl: Intensiteit vervagen

en: Upload Logo
nl: Logo uploaden

en: Font color
nl: Kleur lettertype

en: You entered your login are incorrect!
nl: Je hebt je login onjuist ingevoerd!

en: Extended functionality
nl: Uitgebreide functionaliteit

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
nl: Je kunt antwoorden op je vragen vinden op <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">het ondersteuningsforum</a><br>. je kunt <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact met ons opnemen</a> met aanpassingsverzoeken en suggesties.<br> bezoek onze site voor meer informatie over ons en onze diensten <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: You entered your password are incorrect!
nl: Je hebt je wachtwoord onjuist ingevoerd!

en: Website will be available soon
nl: Site binnenkort beschikbaar

en: Have any questions?
nl: Heb je vragen?

en: Page title
nl: Pagina titel

en: Demo website
nl: Demo site

en: Pro version
nl: Pro versie

en: Headline
nl: Kopregel

en: Select the page to be displayed:
nl: Selecteer de pagina die moet worden weergegeven:

en: CSS Code
nl: CSS code

en: Website is under construction
nl: Site in aanbouw

en: User Login
nl: Gebruiker login

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
nl: Zet je site voor onderhoud buiten het zicht van het publiek. Gebruik de onderhoud plugin als je site in ontwikkeling is of als je een paar dingen moet veranderen, voer een upgrade uit. Maak het alleen toegankelijk door login en wachtwoord. Plugin heeft opties om een logo, achtergrond, kop, bericht, kleuren, login, enz. toe te voegen. Een uitgebreide PRO versie met meer functies is beschikbaar voor aankoop.

en: Show admin bar
nl: Toon toolbar

en: You entered your login and password are incorrect!
nl: Je hebt je login en wachtwoord onjuist ingevoerd!

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
nl: Koop de <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> versie met uitgebreide functionaliteit. %1$s als je onze plugin leuk vindt, <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">waardeer het</a> dan, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">laat feedback achter</a>.
